جوشکاری , تست غیر مخرب و بازرسی جوش

قابل توجه مدیران شرکتها و معاونین منابع انسانی - سمینار تخصصی استخدام بهترین ها
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ شهریور ،۱۳٩۱
 

دانلود فرم ثبت نام

http://www.spadmanagement.com/cache/fck_files/file/form.pdf

 


 
 
تقویم آموزشی نیمسال دوم 1391 انجمن خوردگی ایران
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۱۱:٠٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ شهریور ،۱۳٩۱
 
انجمن خوردگی ایران بر طبق رسالت خود و با هدف ترویج علم دانش در زمینه خوردگی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی جدیدی در نیسال دوم نموده است. علاقمندان می توانند رای کسب اطلاع از تقویم برگزاری دوره های آموزشی نیمسال دوم 1391 انجمن خوردگی ایران فایل پیوست (سمت راست) را ملاحظه نمایید. همچنین جهت ثبت نام در دوره های آموزشی با شماره های 8-88344287 (داخلی 3 و 4) تماس حاصل فرمایید. و یا از طریق ایمیل training_ica@yahoo.com با آموزش انجمن مکاتبه نمایید.

 

تقویم آموزشی نیمسال دوم 1391 (PDF)
 
 
سرفصل دوره آموزشی«بازرسی رنگ 1و 2»28 الی 31 شهریور1391 (PDF)

 
 
پنجمین کنفرانس بین المللی صنعت CNG و نمایشگاه تجهیزات و صنایع وابسته
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٧:٠۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ شهریور ،۱۳٩۱
 
دریافت فایل پوستر در اندازه اصلی

 


 
 
کوره گاز احیا برای نخستین بار در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد (خانگیران) ساخته
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ شهریور ،۱۳٩۱
 
کوره گاز احیا برای نخستین بار در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد (خانگیران) ساخته و نصب شد.
به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شانا، رئیس کمیته خودکفایی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با بیان این که کوره ساخته شده به وسیله متخصصان این پالایشگاه در واحد نم زدایی جمالی نیا (یکی از واحدهای پالایشگاه شهید هاشمی نژاد) نصب شده است، افزود: افزایش ظرفیت تولید گاز از 1.2میلیون متر مکعب به 1.7میلیون متر مکعب در روز و بهبود نقطه شبنم در واحد نم زدایی یاد شده، از جمله مزیت های این کوره است.

محمد یوسفیان مدت زمان ساخت کوره گاز احیا در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد را 10ماه اعلام و اظهار کرد: این کوره 50 تنی در مسیر گاز برج های خشک کننده قرار دارد و برای ساخت آن 25 هزار نفر ساعت کار انجام شده است.

وی با بیان این که برای ساخت این کوره با ارتفاع 40 متر سه میلیارد ریال هزینه شده شده است، صرفه جویی حاصل از ساخت آن را به وسیله متخصصان و مهندسان پالایشگاه خانگیران 15 میلیارد ریال اعلام کرد.

رئیس کمیته خودکفایی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تصریح کرد: کوره گاز احیا، از جمله تجهیزات مهم پالایشگاه های گاز است که دستیابی به دانش ساخت آن، گام مهمی در خودکفایی به شمار می آید.

یوسفیان تاکید کرد: پالایشگاه شهید هاشمی نژاد با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان و مهندسان خود آماده است نیاز دیگر پالایشگاه های کشور را در زمینه تامین قطعات برطرف کند.

 
 
نوع مواد یا نازکی دیواره کوره از دلایل احتمالی انفجار است
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٤:٢٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ شهریور ،۱۳٩۱
 

معاون دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به اینکه کوره کارخانه فولاد یزد از نوع کوره های القایی است و تک واحدی می باشد، گفت: هنوز اطلاع دقیقی از دلیل انفجار شب گذشته کوره کارخانه فولاد یزد نداریم؛ اما احتمال می دهیم که این انفجار به دلیل نوع مواد داخل کوره یا نازکی دیواره آن باشد.

وی با بیان اینکه دلیل بروز این حادثه توسط مسئولان و کارشناسان کارخانه فولاد یزد تحت بررسی است،ادامه داد: معمولا نوع قراضه به کار رفته در کوره در میزان عمر مفید آن موثر است به طوری که هر اندازه نوع قراضه خالص و طبیعی باشد عمر کوره طولانی و بالعکس هر اندازه از مواد ناخالص استفاده شود عمر کوره کاهش می یابد.

کارگر با اشاره به اینکه هنوز نمی توان کسی را مقصر اصلی این انفجار دانست،گفت: مسئولان در حال حاضر مشغول بررسی حادثه هستند.


 
 
اولین همایش راهبردی بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری ایمن در مجتمع‌های پتروشیمیایی و
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٢:٥٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۸ شهریور ،۱۳٩۱
 

 

صنعت هیدروکربوری کشور شامل پالایشگاه های نفت، گاز، مجتمع‌های عظیم پتروشیمی و خطوط لوله انتقال بزرگترین مجموعه از سرمایه‌های ملی کشور است که به دلیل شرایط خاص عملیاتی شامل دامنه وسیع درجه حرارت و فشار و از همه مهمتر حضور سرمایه‌های اصلی کشور یعنی نیروهای متخصص حرفه‌ای نیاز به مراقبت جدی با احساس مسئولیت ملی دارد. در اجرای اصل مترقی 44 قانون اساسی و خصوصی‌سازی، انتقال اکثریت این منابع به بخش خصوصی در مراحل نهائی است.

انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با تشکیل ستادی از نخبگان و مدیران فرآیندهای تولید، ایمنی تعمیر و نگهداری که بطور افتخاری دعوت انجمن را پذیرفته اند با همکاری شرکت همایش سازان امروز
«اولین همایش راهبردی بهره‌برداری، تعمیر و نگهداری ایمن در مجتمع‌های پتروشیمیایی و پالایشگاهی»را در تاریخ7و8 آبان ماه1391 با مدیریت آقای مهندس محمد حسن پیوندی  برگزار می‌نمایند


 
 
اولین کنفرانس کیفیت در ساخت و بازرسی ساختمان های فولادی آبان 1391 اصفهان
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۳ شهریور ،۱۳٩۱
 

 

 

*** برنامه زمانبندی کارگاه های آموزشی همایش ***

 

http://qcst.ir/default.aspx

 

 


 
 
جوشکاری و بازرسی جوش در ساختمان به همراه بازدید از کارگاه
نویسنده : ابوذر کیانپور - ساعت ۳:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩۱
 


جوشکاری و بازرسی جوش در ساختمان به همراه بازدید از کارگاه (سه روزه)

دوره های آموزشی ساختمان خانه عمران

گروه دورهزمان برگزاریمدت ساعتتاریخ شروعظرفیتقیمت(ریال)  
14-06-45 چهارشنبه-پنجشنبه 22-14 و جمعه 14-8 22 91/06/15 دارد 2900000    محل برگزاری :تهران-میدان آرژانتین-بلوار بیهقی

 

 

http://www.edj.ir/codes/form/view.php?id=93