جوشکاری , تست غیر مخرب و بازرسی جوش

کوره گاز احیا برای نخستین بار در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد (خانگیران) ساخته
نویسنده : - ساعت ٤:٢٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ شهریور ،۱۳٩۱
 
کوره گاز احیا برای نخستین بار در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد (خانگیران) ساخته و نصب شد.
به گزارش سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شانا، رئیس کمیته خودکفایی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با بیان این که کوره ساخته شده به وسیله متخصصان این پالایشگاه در واحد نم زدایی جمالی نیا (یکی از واحدهای پالایشگاه شهید هاشمی نژاد) نصب شده است، افزود: افزایش ظرفیت تولید گاز از 1.2میلیون متر مکعب به 1.7میلیون متر مکعب در روز و بهبود نقطه شبنم در واحد نم زدایی یاد شده، از جمله مزیت های این کوره است.

محمد یوسفیان مدت زمان ساخت کوره گاز احیا در پالایشگاه شهید هاشمی نژاد را 10ماه اعلام و اظهار کرد: این کوره 50 تنی در مسیر گاز برج های خشک کننده قرار دارد و برای ساخت آن 25 هزار نفر ساعت کار انجام شده است.

وی با بیان این که برای ساخت این کوره با ارتفاع 40 متر سه میلیارد ریال هزینه شده شده است، صرفه جویی حاصل از ساخت آن را به وسیله متخصصان و مهندسان پالایشگاه خانگیران 15 میلیارد ریال اعلام کرد.

رئیس کمیته خودکفایی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تصریح کرد: کوره گاز احیا، از جمله تجهیزات مهم پالایشگاه های گاز است که دستیابی به دانش ساخت آن، گام مهمی در خودکفایی به شمار می آید.

یوسفیان تاکید کرد: پالایشگاه شهید هاشمی نژاد با تکیه بر دانش و تجربه متخصصان و مهندسان خود آماده است نیاز دیگر پالایشگاه های کشور را در زمینه تامین قطعات برطرف کند.