ثبت نام اینترنتی نخستین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت در کشور شروع شد

ثبت نام نخستین آزمون ادواری سراسری متقاضیان سنجش مهارت به صورت اینترنتی و هماهنگ کشوری از ساعت هشت صبح روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه آغاز و تا ساعت ۲۴ روز جمعه هشتم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

1391/01/29 - 09:43

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلام این خبر گفت: نخستین آزمون ادواری سنجش مهارت در سال جاری به صورت هماهنگ و سراسری و از طریق بکارگیری سیستم های الکترونیکی، پنجم خرداد ماه برگزار می شود.

‘کورش پرند’ با اشاره به شیوه اجرای آزمون ادواری سنجش مهارت و نحوه ثبت نام متقاضیان بیان داشت: برای ثبت نام این آزمون، دفترچه واحد طراحی شده است که متقاضیان پس از دریافت دفترچه و کارت اعتباری از مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد می توانند از طریق پایگاه اینترنتی http://advari.irantvto.ir در حرفه مورد نظر ثبت نام کنند.

وی افزود: نخستین آزمون سراسری سنجش مهارت در سال جاری، در ۳۹ حرفه به صورت همسان و هماهنگ کشوری و ۳۴۰ حرفه غیر متمرکز در بخشهای صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر، ۵ خرداد ماه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور درخصوص اهداف برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت گفت: طرح برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت با اهداف اطلاع رسانی جامع و ایجاد وحدت رویه، ارتقای کیفیت فرآیند سنجش مهارت، اعتبار بخشی به تجارب فنی و حرفه ای افراد، بسترسازی تحقق دولت الکترونیک و توسعه و بهبود خدمت رسانی به مخاطبان اجرایی می شود و برنامه ریزی لازم برای برگزاری آزمون ادواری هماهنگ در۳۱ استان انجام شده است.

پرند پیرامون نحوه اعلام نتایج آزمونهای ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: نتایج این آزمونها نیمه خردادماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی آزمون ادواری سنجش مهارت و سایر سامانه های اطلاع رسانی اعلام می شود.

وی با اشاره به مراحل اجرای آزمونهای ادواری سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان باید پس از ثبت نام در آزمون براساس جدول شماره یک دفترچه ثبت نام آزمون با درج کد رهگیری و کد ملی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

پرند در ادامه بیان داشت: شرکت کنندگان پس از آزمون کتبی و کسب نمره قبولی بر اساس برنامه زمانبندی مندرج در جدول شماره یک برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص شرایط قبولی در آزمون های سنجش مهارت تصریح کرد : حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی ۵۰ از ۱۰۰ و در آزمون عملی ۷۰ از ۱۰۰ است که شرط قبولی نهایی برای دریافت گواهینامه مهارت کسب حداقل نمره معدل ۷۰ از ۱۰۰ از طریق ۲۵ درصد آزمون کتبی و ۷۵ درصد آزمون عملی بدست می آید.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: درصورتی که متقاضیان ثبت نام با مشکلی برای ثبت نام اینترنتی آزمون سنجش مهارت مواجه شوند، می توانند با شماره تلفن ۳۲۵۱۹۶۱۶- ۰۲۶ تماس بگیرند.

یادآور می شود،اجرای هماهنگ و سراسری آزمونهای ادواری سنجش مهارت از طریق بکارگیری سیستم های الکترونیکی در راستای برنامه های عملیاتی سال جهاد اقتصادی صورت گرفته و در سال ۱۳۹۰ در دو نوبت برگزار شده است

/ 0 نظر / 17 بازدید