پیگیری تاسیس پژوهشکده‌ جوش‌های پیشرفته و فوق‌پیشرفته در دانشگاه آزاد اهواز

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز گفت: برنامه‌های گسترده‌ای در جهت مبانی تدوین شده برای این واحد دانشگاهی در دو بخش کوتاه‌مدت و درازمدت در نظر گرفته شده‌ است.

 

بهزاد لاری در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: ‌برنامه‌‌های کوتاه مدت شامل راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها است که در این زمینه آزمایشگاه نانو به زودی راه‌اندازی می‌شود. بخشی از تجهیزات و دستگاه‌های لازم در حال خریداری و ساختمان آن در دست احداث است.

 

وی افزود: گسترش آزمایشگاه‌ها در برنامه بلندمدت پیش‌بینی شده‌ است. همچنین راه‌اندازی آزمایشگاه‌های زمین‌شناسی و سنگ در کنار این آزمایشگاه جزو برنامه است.

 

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی اهواز گفت: تأسیس پژوهشکده‌ها و آزمایشگاه‌های ملی، جزو برنامه‌های درازمدت‌ دانشگاه است که قرار است بر اساس پتانسیل‌سنجی و تعیین نیاز منطقه در چند سال آینده در جهت تحقق این برنامه حرکت کنیم.

 

لاری تصریح کرد: پیگیری راه‌اندازی پژوهشکده‌ جوش‌های پیشرفته و فوق‌پیشرفته با توجه به کاربرد آن‌ها در صنایع فولاد و ملی‌ حفاری و پژوهشکده مواد و انرژی و همچنین شیلات با توجه به پتانسیل منطقه در دستور کار است. همچنین رایزنی‌هایی جهت تأسیس پژوهشکده‌های ملی‌ حفاری ایران صورت گرفته‌ است

/ 0 نظر / 50 بازدید